REKRUTACJA 2021 DO DSO ROZPOCZĘTA

+

15.04.2021 r. 

REKRUTACJA DO STUDIUM ORGANISTOWSKIEGO ROZPOCZĘTA – 2021 r.

      Z racji pandemii zapisy do Diecezjalne Studium Organistowskie im. ks. K. Pasionka w Tarnowie w tym roku odbywać się także będą on-line.

      Zapraszamy w swoje progi wszystkich kochających piękną liturgię i muzykę organową.

     Poprzez swoją działalność dydaktyczno-artystyczną Studium stawia sobie za cel przygotowanie odpowiednio wykwalifikowanych kadr do podjęcia w przyszłości posługi organisty.

     Absolwent Studium otrzymuje dyplom, który jest niezbędnym warunkiem podjęcia funkcji organisty w parafii.

     Zajęcia w Studium odbywają się na dwóch „poziomach”: podstawowym (I stopień) i podyplomowym (II stopień). Poziom podstawowy trwa 4 lata, dla zaczynających od „0” jest dodatkowo rok propedeutyczny. Wykłady odbywają się w soboty (od października do czerwca) wraz z lekcjami gry na fortepianie i organach. Poziom podyplomowy trwa dwa lata. Wykłady odbywają się w czwartki w godzinach popołudniowych (od października do czerwca) razem z lekcjami gry na organach.

     Do Studium przyjmowani są wszyscy kandydaci, którzy w przyszłości chcą pełnić posługę organisty lub już ją pełnią, a nie posiadają żadnego wykształcenia muzycznego do pełnienia tej funkcji.

     Warunkiem przyjęcia do Studium jest słuch muzyczny i poczucie rytmu, które sprawdza powołana w tym celu komisja.

     Wymagania stawiane w Studium są uwarunkowane i dostosowane do indywidualnych predyspozycji ucznia (dotyczy to lekcji gry na organach i fortepianie).

     Od kandydata ubiegającego się o przyjęcie do Studium wymaga się następujące dokumenty: podanie, życiorys, ostatnie świadectwo szkoły ogólnokształcącej, świadectwo wykształcenia muzycznego (jeśli takie posiada), opinia proboszcza o kandydacie, dwie fotografie oraz dyplom Studium Organistowskiego lub innej placówki o tym samym charakterze (dla kandydatów na Podyplomowe Studium Organistowskie).

     Egzamin wstępny odbędzie się 18 września 2021 r. (sobota) o godz. 9.00 w Studium Organistowskim w Tarnowie.

     Dokumenty należy wysłać e-mail'em na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (tylko podanie i życiorys wraz z podaniem swojego numeru telefonu. Pozostałe dokumentu jak świadectwa, opinia ks. proboszcza i zdjęcia można przynieść na egzamin wstępny) do 30 czerwca 2021 r. Dodatkowy termin: do 15 września 2021 r. (w miarę wolnych miejsc). W razie pytań proszę dzwonić (tel: 606 332 134).

PS. Zobacz: www.muzyka.diecezja.tarnow.pl link: Diecezjalne Studium Organistowskie 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Wydział Muzyki Kościelnej - ul. Legionów 13, 33-100 Tarnów, tel. 14-632-05-84, e-mail: muzyka@diecezja.tarnow.pl