VI FESTIWAL ORGANISTÓW DIECECJI TARNOWSKIEJ "CANTANTIBUS ORGANIS - Tarnów 2021"

+

20.09.2021 r.

     Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników muzyki organowej (i nie tylko) na koncerty w czasie VI Festiwalu Organistów Diecezji Tarnowskiej CANTANTIBUS ORGANIS – Tarnów 2021. Festiwal odbywa się w cyklu 4-letnim.

     W czasie Festiwalu odbędą się przesłuchania konkursowe, w których wezmą udział organiści naszej diecezji zgłoszeni na Festiwal.

     W czasie Festiwalu ze swoim recitalem wystąpi także juror Festiwalu prof. Andrzej Białko (Kraków) w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Tarnowie.

     Festiwal jest kierowany do organistów Diecezji Tarnowskiej i ma służyć nie tylko upowszechnianiu muzyki organowej, ale przede wszystkim podnoszeniu poziomu wykonawstwa muzyki organowej w czasie liturgii w kościołach naszej diecezji.

     Patronat nad Festiwal objęli: ks. bp Andrzej Jeż – Biskup Tarnowski, Roman Łucarz – starosta powiatu tarnowskiego i Roman Ciepiela – prezydent miasta Tarnowa.

     Festiwal współfinansowany jest z budżetu Miasta Tarnowa jak równiej realizowany jest przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

     Serdecznie zapraszamy (szczegóły na plakacie: kliknij TUTAJ)

Ks. Grzegorz Piekarz

– dyr. Wydz. Muz. Kośc. Kurii Tarnowskiej

Wydział Muzyki Kościelnej - ul. Legionów 13, 33-100 Tarnów, tel. 14-632-05-84, e-mail: muzyka@diecezja.tarnow.pl