TARNÓW NAJLEPSZY W KONKURSIE ORGANOWYM !!!

TARNÓW NAJLEPSZY – Konkurs organowy

XI OGÓLNOPOLSKI KONKURS ORGANOWY UCZNIÓW

DIECEZJALNYCH STUDIUM ORGANISTOWSKICH

w ramach XI Tarnowskich Dni Cecyliańskich

20.11.2023 r.

Jury w składzie:

mgr. Krzysztof Musiał (Akademia Muzyczna w Łodzi) – przewodniczący

mgr Dawid Górny (Bielsko-Biała)

mgr Karol Mróz (Kalisz)

dr hab. Paweł Wróbel (Kielce)

mgr Tomasz Niestrój (Opole)

mgr Damian Sowa (Tarnów)

Po wysłuchaniu 25 wykonwców z 7 ośródków kształcących organistów w Polsce postanowiło przyznać następujące nagrody:

- I miejsce ex aequo dla Macieja Sowy z Tarnowa (klasa organów mgra Damiana Sowy)

- I miejsce ex aequo dla Kamili Wojtali z Gliwic (klasa organów mgra Marcina Jurczyka)

- II miejsce ex aequo dla Damiana Łukasza Kułagi z Tarnowa (klasa organów mgra Damiana Sowy)

- II miejsce ex aequo dla Filipa Marka Przybyło z Tarnowa (klasa organów ks. dra Grzegorza Piekarza)

- III miejsce dla Alana Alberta Nowaka z Kielc (klasa organów dra hab. Pawła Wróbla)

- wyróżnienie:

- dla Patryka Bryndzy z Bielska Białej (klasa organów mgra Dawida Górnego).

W konkursie było reprezentowanych siedem ośrodków (Bielsko-Biała, Gliwice, Kalisz, Kielce, Lublin, Opole i Tarnów). Zgłosiło się 26 uczestników. Wystąpiło 25. Poziom konkursu z roku na rok jest coraz wyższy, a dodatkowo cieszy fakt, że po raz kolejny I miejsce pozostało w Diecezjalnym Studium Organistowskim w Tarnowie.