CHRYSTUS ZMARWYCHWSTAŁ - ALLELUJA !!! - 2024

27.03.2024 r.

Tak Bóg umiłował świat,

że Syna swego Jednorodzonego dał,

aby każdy, kto w Niego wierzy,

nie zginął, ale miał życie wieczne.

(J 3,16)

Drodzy Organiści, Dyrygenci, Chórzyści i Muzycy Kościelni Diecezji Tarnowskiej

W tych najbliższych dniach liturgia Triduum Paschalnego w jakże bardzo dobitny sposób będzie nam ukazywać, jak bardzo Bóg nas umiłował, że nie zawahał się wydać na śmierć swojego Syna, abyśmy my mieli życie, życie wieczne.

Przeżywając misteria męki, śmierci i zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa życzę Wam, byście w tym świętym czasie umieli znaleźć czas, by tę prawdę o niezmierzonej miłości Boga do człowieka głęboko w swoim sercu doświadczyć i przeżyć.

Niech celebrowanie tych świętych misteriów pozwoli Wam też wzrastać w Bożej miłości, miłości, która jest zdolna do poświęceń, miłości, która jest zdolna do przebaczenia, miłości, która jest zdolna do ofiary. Tylko taka bowiem miłość prowadzi do pełni radości serce, która swe źródło ma w Zmartwychwstałym.

Z darem ofiary Mszy św. ofiarowanej w Waszych intencjach w noc Wigilii Paschalnej

ks. Grzegorz Piekarz

- dyr Wydz. Muz. Kośc.